wtorek, 12 lutego 2019

Kod rabatowy do serwisu StockWatch.pl dla czytelników bloga

Kod rabatowy do StockWatch.pl to miła niespodzianka dla czytelników bloga. Mogą otrzymać do 10% zniżki na pierwszy wykupiony Abonament Premium. O tym, jak z niego skorzystać i warto mieć konto w StockWatch.pl, dowiesz się z dzisiejszego tekstu.

Dla wszystkich tych, którzy nie chcą czytać całego tekstu, napiszę w skrócie. Jeżeli chcecie wykupić swój pierwszy abonament w serwisie StockWatch.pl i skorzystacie z kodu promocyjnego o treści "humanista" otrzymacie 10% rabatu na pełną kwotę abonamentu. Jeżeli wcześniej w ramach tego konta korzystaliście już z abonamentu premium, kod niestety nie zadziała. 

Zachęcam do przeczytania artykułu, w którym omówię główne funkcjonalności serwisu i korzyści z posiadania abonamentu premium.

Czym jest StockWatch.pl?


Rozpoczynając przygodę z inwestowaniem potrzebujemy dwóch rzeczy. Pierwszą z nich jest wiedza. Mam tu na myśli zarówno wiedzę dotyczącą procesu inwestycyjnego, psychologii funkcjonowania na rynkach, jak również bardzo konkretną wiedzę z zakresu analizy technicznej lub fundamentalnej, która pomoże nam wybrać swoją ścieżkę w świecie inwestycji. Drugą rzeczą są narzędzia pozwalające nam na sprawniejsze przetwarzanie informacji oraz upraszczanie procesu inwestycyjnego. Zarówno wiedzę, jak i narzędzia znajdziecie właśnie w StockWatch.pl.

Jestem użytkownikiem serwisu od prawie ośmiu lat, więc udało mi się dość dobrze poznać jego funkcjonalności. Od prawie roku posiadam również abonament premium i z pewnością będę go kontynuował na kolejne lata.


StockWatch.pl jest portalem oferującym bardzo szerokie spektrum usług i narzędzi, które mogą być przydatne inwestorom giełdowym.

Portal informacyjny

Po pierwsze, jest to portal informacyjny. Znajdziemy tu wiadomości ze spółek, wywiady, czaty inwestorskie oraz dość rozbudowany dział edukacyjny. Można więc korzystać z portalu jako centrum wiedzy w zakresie tego, co aktualnie dzieje się na giełdzie.

Z mojego punktu widzenia warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest główny moduł bieżących wiadomości, gdzie znajdziemy artykuły na temat różnych aktualnych wydarzeń rynkowych. Jest to pewnego rodzaju tętno rynku, dzięki któremu jesteśmy w stanie koncentrować swoją uwagę na obszarach, które skupiają zainteresowanie szerokiego grona inwestorów. 

Drugą ciekawą sprawą są organizowane raz na jakiś czas czaty inwestorskie z przedstawicielami giełdowych spółek. Kiedyś nie poświęcałem im większej uwagi, ale w kilku przypadkach przekonałem się, że jest to dobra okazja do zaadresowania naszych pytań bezpośrednio do osób zarządzających interesującą nas spółką.

Trzecią ciekawostką z obszaru bieżących informacji jest moduł przeglądu prasy. W jednym miejscu znajdujemy najważniejsze informacje publikowane w różnych miejscach w sieci. Nie musimy sprawdzać wielu stron, żeby wyłapać to, co nas najbardziej interesuje.

Narzędzia dla inwestorów

Drugą istotną sprawą, dla której warto odwiedzić StockWatch.pl jest zestaw narzędzi ułatwiających inwestowanie. Mam tu na myśli narzędzia przydatne każdemu, niezależnie od stosowanej strategii, jak również funkcjonalności przydatne konkretnym typom inwestorów.

Po pierwsze wspomnę tu zestawienie rekomendacji maklerskich wydawanych dla spółek z GPW. W jednym miejscu możemy sprawdzić daty, spółki oraz ceny docelowe z rekomendacji.

Drugą sprawą jest kalendarium dywidend. Możemy w jednym miejscu sprawdzić nie tylko wypłaty, ale również rekomendacje zarządu i podejmowane w tym zakresie uchwały walnych zgromadzeń.

Będąc już przy raportach warto powiedzieć o ogólnym zbiorze informacji ze spółek, zarówno publikowanych w systemie ESPI, jak i EBI. Szczególnie przydatna jest tu możliwość sortowania komunikatów wedle kategorii, takich jak walne zgromadzenia, raporty wynikowe, splity czy skupy akcji własnych. 

Dla inwestorów funkcjonujących w oparciu o analizę techniczną z pewnością przydatne okaże się narzędzie do AT, w którym można przeprowadzić analizę wykresu nawet z wykorzystaniem mniej typowych podejść:


Ostatnią kwestią, o której chcę wspomnieć, mimo że nie stanowi ona stricte narzędzia inwestycyjnego jest forum StockWatch.pl, gdzie na bieżąco toczy się dyskusja na wiele tematów dotyczących poszczególnych spółek, jak również innych zagadnień rynkowych. I jak to w wypadku forów bywa, im temat bardziej gorący, tym dyskusja bardziej zaciekła.

Co dostajemy dzięki abonamentowi premium?


Skorzystanie z abonamentu premium otwiera przed nami wiele nowych funkcjonalności serwisu, które nie są dostępne dla pozostałych użytkowników.

Przede wszystkim są to regularne analizy raportów okresowych spółek. Jest to moim zdaniem najsilniejsza strona abonamentu premium i korzystałbym z niego tylko dla samych analiz. Jak możecie sprawdzić w serwisie, co miesiąc ukazuje się od kilkunastu do ok. 20 analiz, w których omawiane są aktualne wyniki finansowe poszczególnych podmiotów notowanych na GPW.


Każdy inwestor kierujący się wskazaniami analizy fundamentalnej musi poddawać analizie dane znajdujące się w raportach okresowych. Niezależnie od tego, czy papiery posiadamy już w naszym portfelu, czy dopiero zaczynamy interesować się spółką, warto wiedzieć co w trawie piszczy.

Kiedy na początku roku pisałem o praktycznym aspekcie poszukiwania okazji inwestycyjnych, wskazywałem że jednym z kroków jest czytanie tego, co na temat spółki mają do powiedzenia inni analitycy. W tym wypadku odwiedzenie działu analiz StockWatch.pl jest u mnie standardowym krokiem i muszę powiedzieć, że chyba nigdy się nie zawiodłem na jakości analizy.


Warto wspomnieć, że większość tego typu analiz stanowi odpowiedź na prośby użytkowników serwisu. Ja sam kilkukrotnie wyrażałem taką prośbę i po krótszym lub dłuższym czasie analiza się ukazywała.

Ciekawą korzyścią posiadania abonamentu premium są również analizy techniczne na życzenie. Jest to dokładnie taki sam mechanizm, tyle że na prośbę użytkowników wykonywana jest analiza wykresu danej spółki.

Kolejną dużą wartością jest skaner fundamentalny rynku akcji i skaner obligacji. W zależności od preferowanych przez nas instrumentów, możemy wybrać potrzebne parametry i poszukiwać tylko interesujących nas papierów, odrzucając wszystkie pozostałe. Jest to z pewnością znaczne ułatwienie i skrócenie czasu potrzebnego na analizę.


Bardzo praktyczną rzeczą, z której ja sam korzystam jest dostępna w abonamencie premium usługa zindywidualizowanego newslettera. Wybieramy interesujące nas spółki, a następnie mamy możliwość ustawienia powiadomień, które będą przychodziły do nas rano, wieczorem lub na bieżąco. Jest to szczególnie przydatne osobom, które nie mają czasu, aby śledzić rynek w ciągu dnia. Dzięki temu rozwiązaniu otrzymujemy raz dziennie najważniejsze informacje z obserwowanych spółek.

Pełną listę korzyści wiążących się z posiadaniem abonamentu premium znajdziecie w tym miejscu.

Jak skorzystać z kodu rabatowego?


Aby skorzystać z rabatu w wysokości 10% na abonament premium w serwisie StockWatch.pl, należy wykonać kilka prostych kroków. Pierwszym jest oczywiście założenie konta i jego aktywacja linkiem przesłanym na adres email. Jeżeli już macie za sobą ten krok, należy przejść do edycji profilu, gdzie w zakładce "abonament" pojawia nam się możliwość wpisania kodu promocyjnego. Ten kod to oczywiście "humanista". Po wpisaniu kodu w jedno z dwóch okien, należy kliknąć przycisk "zrealizuj kod". Ceny ulegną wówczas zmniejszeniu o 10%.


Podstawowe abonamenty wynoszą odpowiednio 209 zł, 379 zł i 499 zł. Po rabacie 10% ceny abonamentów spadają o 10% i są odpowiednio niższe.

Przy zdecydowaniu się na wariant roczny z moim kodem rabatowym, koszt dostępu do serwisu spada poniżej 40 zł miesięcznie. Czyli kosztem dwóch kaw na mieście możemy usprawnić swój proces inwestycyjny i uzyskać dostęp do wartościowej wiedzy i praktycznych narzędzi.

Należy jednak pamiętać, że z rabatu mogą skorzystać jedynie osoby, które nie dokonywały wcześniej zakupu abonamentu premium. 

Współpraca ze StockWatch.pl realizowana jest na zasadach partnerskich, co oznacza, że jeżeli skorzystacie z kodu rabatowego, wpadnie mi z tego tytułu drobna prowizja. Jest to więc ten rodzaj dealu, na którym korzystają wszystkie zainteresowane strony. 

Podsumowanie


Inwestowanie we własną wiedzę jest konieczne w każdej branży, również w branży inwestycyjnej. Ja sam opłacam kilka podobnych abonamentów, gdyż widzę w tym istotną korzyść dla mojego procesu inwestycyjnego i uzyskiwanych rezultatów.

Jeżeli uznacie podobnie, kod rabatowy "humanista" przyniesie Wam 10% zniżki w StockWatch.pl.

1 komentarz: