wtorek, 20 listopada 2018

Rusza kurs długoterminowego inwestowania na giełdzie!

Wiele dobrych spółek straciło na wartości, a ich wyceny stały się bardziej atrakcyjne. Jest to więc świetny moment na zainteresowanie się inwestowaniem długoterminowym. Już za tydzień będziecie mogli zasięgnąć trochę wiedzy na ten temat, ale działania trzeba zacząć już dziś.

Jak dobrze wiecie, od kilku kwartałów dość głośno mówię o tym, że korzystam z przeceny przetaczającej się przez GPW i skupuję akcje interesujących spółek dywidendowych z zamiarem posiadania ich w wieloletnim horyzoncie. Im notowania są niżej tym sytuacja wydaje się bardziej sprzyjać takiemu właśnie podejściu. Trzeba pamiętać, że oceniając walor w perspektywie wieloletniej, znajdujemy na wykresach zaledwie kilka miejsc, w których można było atrakcyjnie kupić akcje. Zazwyczaj również miejsca te występują po dość istotnej przecenie, spowodowanej okresem pesymizmu na rynku.

Wiedząc zatem, że być może mamy obecnie taki właśnie czas na warszawskiej giełdzie, musimy przygotować sobie instrumenty i strategie pozwalające na podjęcie działań dokładnie wtedy, kiedy przyjdzie do tego odpowiedni moment. Jest czas nauki i jest czas wdrażania jej w życie. Lub, jak opiszę to w jednym z kolejnych tekstów, jest czas sprzedawania i czas kupowania.

W powyższym kontekście zbliża się świetna okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat inwestowania długoterminowego. Już w przyszły piątek, 29 listopada, startuje bezpłatny Kurs inwestycyjny z Albertem "Longterm" Rokickim.


Kurs będzie składał się z czterech szkoleń podzielonych tematycznie i odbywających się raz w tygodniu. 

Pierwsze ze szkoleń odbędzie się właśnie 29 listopada i jego przedmiotem będą kryteria selekcji spółek do portfela długoterminowego. Co ważne, nie będą to tylko spółki dywidendowe, ale również spółki posiadające wysoki potencjał wzrostu.

Drugie szkolenie, 6 grudnia, poświęcone będzie analizie cykli koniunkturalnych na rynku akcji oraz wykorzystaniu ich w naszych działaniach inwestycyjnych. Albert odpowie również na pytanie, w jakim momencie cyklu aktualnie się znajdujemy, bo jest to jedna z kluczowych informacji dla długoterminowych graczy.

Podczas trzeciego szkolenia, 11 grudnia, poruszona zostanie trudna tematyka wyceny spółek metodą wskaźnikową, porównawczą oraz DCF. Temat niełatwy, ale bardzo ważny, bo nie chodzi o to, żeby przepłacić za dobrą spółkę. Potrzebujemy przecież narzędzi pozwalających ocenić, kiedy interesujące nas walory rynek oferuje w atrakcyjnej cenie.

Ostatnie szkolenie, 18 grudnia, poświęcone będzie łączeniu analizy fundamentalnej z techniczną, aby ocenić kiedy trend zmienia kierunek i kiedy jest dobry moment na otwarcie pozycji. Albert podzieli się również swoimi typami inwestycyjnymi na rok 2019. Mogą być one dla uczestników inspiracją do własnych poszukiwań.

Jak widzicie, w grudniu szykuje się spora porcja wiedzy dotyczącej inwestowania długoterminowego. Co trzeba zrobić, aby móc wziąć udział w kursie Alberta?

Całe wydarzenie jest bezpłatne. Aby uczestniczyć w pierwszym szkoleniu wystarczy zarejestrować się w tym miejscu i czekać cierpliwie na nadejście 29 listopada. Dwa kolejne szkolenia dostępne są dla osób będących klientami Domu Maklerskiego X-Trade Brokrers, który jest partnerem kursu. Jeżeli już nimi jesteście, nie ma problemu, a jeżeli jeszcze nie macie tam konta, jest kilka dni, aby to zmienić. Ostatnie szkolenie zarezerwowane jest dla aktywnych klientów XTB. Oznacza to, że aby w nim uczestniczyć należy wykonać przynajmniej jedną transakcję na rachunku XTB w ciągu 30 dni poprzedzających szkolenie. Dla osób zainteresowanych jest więc sporo czasu na podjęcie działań i zapewnienie sobie dostępu do wszystkich czterech szkoleń.

Nawet jeżeli nie weźmiecie udziału we wszystkich częściach cyklu, zdecydowanie warto wziąć udział w maksymalnej ich liczbie. Dlaczego? Dlatego że każda dodatkowa porcja wiedzy pozwala usprawnić Wasze inwestowanie. Być może wpadniecie na nowe pomysły, które zupełnie zmienią Wasze podejście inwestycyjne, a być może wszystko co usłyszycie będzie sprzeczne z realizowaną aktualnie filozofią inwestowania. W tym ostatnim przypadku będzie to świetna okazja, aby krytycznie spojrzeć na swój portfel, obronić go przed argumentami, które usłyszycie. Nawet jeżeli niczego w swoim podejściu nie zmienicie, jest to sytuacja win-win. I mówię to z własnego doświadczenia, gdyż sam kilka razy dość mocno zmieniłem swoje podejście, właśnie pod wpływem takich wydarzeń.


Moim zdaniem warto wykorzystać sprzyjający czas i rozejrzeć się po rynku w poszukiwaniu ciekawych okazji inwestycyjnych. Ogólne zniechęcenie panujące na GPW, połączone z przymusowym wyprzedawaniem akcji przez potrzebujące gotówki fundusze inwestycyjne sprawia, że interesujące walory możemy nabyć po bardzo atrakcyjnych cenach. Trzeba tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz