poniedziałek, 4 września 2017

Humanista i Longterm.pl łączą siły - WEBINAR i dużo więcej!

Miło mi jest ogłosić, że z początkiem września rozpoczął się nowy etap nie tylko w dziejach mojego blogowania, ale również w dziejach mojego inwestowania. Po siedmiu latach indywidualnego funkcjonowania w polskiej blogosferze, łączę siły z ekipą Longterm.pl. Będzie się działo!

Myślę, że dla wielu z Was może to być niemała niespodzianka. Od zawsze jestem kojarzony stricte z analizą techniczną, a tymczasem dołączam do ekipy Longterm, czyli Alberta Rokickiego i Adriana Przybylskiego - chłopaków którzy patrzą głównie na fundamenty. I właśnie z tego połączenia dwóch podejść inwestycyjnych powstanie nowa jakość dla czytelników obu naszych serwisów.

Można powiedzieć, że od pewnego czasu nasze inwestorskie drogi przecinały się coraz częściej. Z jednej strony kilkukrotnie gościłem u Alberta podczas webinarów omawiających kwartalne raporty TOP 15 Poland oraz prowadziłem wykład w ramach Książęcia Street 2017 - konferencji organizowanej przez chłopaków na GPW. Z drugiej strony od kilkunastu miesięcy coraz częściej spoglądam w kierunku analizy fundamentalnej, jako podejścia dość dobrze korespondującego z moją strategią podążania za trendem.W pewnym momencie otrzymałem propozycję dołączenia do ekipy Longterm i zdecydowałem się propozycję tę przyjąć. Chłopaki będą, jak dotychczas, koncentrowali się na analizie fundamentalnej spółek z polskiego rynku. Ja z kolei będę odpowiadał za techniczne ramię tworzonych analiz, dorzucając swoje trzy grosze odnośnie kształtu wykresów, wsparć i oporów, jak również potencjalnych punktów otwierania i zamykania pozycji. Dzięki temu inwestorzy na naszym rynku otrzymają o wiele pełniejsze analizy, redagowane zarówno przez specjalistów od fundamentów, jak i specjalistę od techniki.

Co zmieni się na blogu?


Po pierwsze i najważniejsze, blog będzie istniał nadal, a sama częstotliwość publikowanych artykułów nie zmaleje. Nadal będziecie mogli u mnie znaleźć wiele tekstów z dziedziny inwestycyjnej, dotyczących zarówno samych strategii, jak i pojedynczych zagrań czy nowych instrumentów giełdowych. Będę starał się, aby teksty te były rozbudowane o elementy analizy fundamentalnej, na tyle, na ile będzie to możliwe.

Po drugie, rozpoczniemy realizację licznych wspólnych przedsięwzięć. Jak co kwartał, będę prowadził webinar w ramach którego skomentuję raport TOP 15 Poland, publikowany przez chłopaków zawsze po analizie wyników spółek za dany kwartał. Webinar ten jest kwintesencją łączenia analizy technicznej z fundamentalną, dzięki czemu uczestnicy posiadają o wiele szerszy obraz sytuacji na danych spółkach.

Kolejnym elementem jest mój aktywny udział na forum VIP Longterm.pl, gdzie nie tylko będę prowadził na bieżąco wątek dotyczący analizy technicznej, ale również wątek Portfela SCT. Uczestnicy forum będą mogli zadawać mi tam na bieżąco pytania dotyczące nie tylko spółek z portfela, ale również innych podmiotów notowanych na GPW.

Premierowy webinar już w środę, 6 września!


Współpracę rozpoczynamy z przytupem, bo w postaci wspólnego webinaru, który odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 20.00. Webinar nosi wiele mówiący tytuł Jakie spółki na koniec roku - technik vs. fundamentalista i w jego trakcie nie tylko poszukamy najlepszych spółek na ostatnie cztery miesiące 2017 roku, ale również zastanowimy się, dokąd w tym czasie może zawędrować rynek. 

Dla Was, jako moich czytelników, z pewnością będzie to świetna okazja, żeby skonfrontować moje techniczne podejście z analizami Alberta i Adriana, zbudowanymi w oparciu o kryteria fundamentalne.

Nagranie z webinaru można już obejrzeć w serwisie YouTube. Trwa ok. 2,5 godziny i uczestniczyło w nim ponad 500 osób!

Zaproponuj swój temat!


Myślę, że wielu z Was posiada podejście inwestycyjne z pogranicza analizy technicznej i analizy fundamentalnej. W końcu nie bez powodu mówi się, że to właśnie ich połączenie może przynieść najlepsze inwestycyjne rezultaty.

Jeżeli są tematy, które chcielibyście poznać bliżej, napiszcie w komentarzach. Z pewnością trafi się okazja, aby opracować je z punktu widzenia obu tych analiz. 

4 komentarze:

  1. OK, to świetnie!!! Wreszcie ... nie będę sam :-) Dziękuję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witamy w ekipie Longterm.pl Radku! Jesteśmy zaszczyceni, mając w tej chwili eksperta od analizy technicznej, który swoim fachowym, chłodnym spojrzeniem wypowiada się o spółkach, bez względu na to jakie są fundamenty. Cel jest jeden - jeszcze lepszy performance naszych portfeli i głęboko wierzę, że będziemy się nawzajem w tym mobilizować i motywować :-)

    OdpowiedzUsuń