czwartek, 10 stycznia 2013

Coś się kończy, coś się zaczyna

Mam dla Was dwie wiadomości, dobrą i złą...

Tak często zaczyna się wiele kwestii, czy to w filmach, czy książkach, a tym razem na blogu giełdowym. Zła wiadomość jest taka, że prawdopodobnie nie będzie już moich audycji w RadiuWWW. Okazuje się, że mała internetowa radiostacja nie wytrzymała kryzysu i z powodu ograniczonego zainteresowania reklamodawców musi zwinąć swoje skrzydła i przestać nadawać, gdyż koszty od pewnego czasu przewyższają zyski i biznes staje się nie do utrzymania.

Przyznam szczerze, że jest do dla mnie smutna wiadomość, bo polubiłem te poniedziałkowe wejścia na antenę. Gdy patrzę w tył okazuje się, że audycja Humanista na giełdzie ukazywała się od kwietnia 2010 roku, a więc ładne kilka miesięcy.

Ja pocieszam się tym, że zdobyłem fajne doświadczenie i będę mógł sobie coś ciekawego wpisać do CV, a dla Was pozostaje ta nieszczęsna lista audycji. Wiem, że mam ogromne zaległości w ich publikowaniu na YouTube, ale niestety nie zawsze składa się, żeby obróbkę dźwiękową przygotować i zmontować to wszystko do przystępnej formy.

Ponadto, na przestrzeni dziejów i różnych dziwnych wydarzeń, kilka audycji się "zgubiło". A to się nie zgrały, a to padła technika... Nie było ich wiele, ale niestety kilka poleciało. Postaram się w najbliższym czasie opublikować co mam do opublikowania, a bieżące postępy możecie śledzić na poświęconej temu playliście oraz w prawej części bloga, gdzie pojawił się panel z moim kanałem na YouTube.

Było smutno, teraz będzie wesoło. Pomysł, który początkowo istniał gdzieś tylko w odległej przyszłości, w końcu zaczął przybierać realne kształty. Doszedłem do wniosku, że skoro są ciągle osoby, które dopiero teraz docierają na mojego bloga, warto byłoby oszczędzić im czytania wpisów w kolejności historycznej i poukładać je w jakiś usystematyzowany sposób. 

Tak więc miło mi jest poinformować, że najprawdopodobniej za kilka tygodni ukaże się mój ebook zawierający w sobie większość wpisów, które popełniłem od czasu rozpoczęcia publikowania na blogu. Dzięki takiej perspektywie możliwe będzie pominięcie wpisów incydentalnych, zajmujących się analizą konkretnego przypadku, a miejsce to zajmą notki bardziej uniwersalne, które w mojej ocenie mogą być znacznie przyjaźniejsze potencjalnemu czytelnikowi.

Wszystkich zaniepokojonych uspokajam, że ebook będzie udostępniony nieodpłatnie. Oczywiście wszelkie wsparcie jest mile widziane, gdyż najbliższe tygodnie zapowiadają się wyczerpująco.

4 komentarze:

 1. na kiedy planowana jest premiera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nie wcześniej niż w drugiej połowie lutego. Wydawać by się mogło, że to tylko ctrl + c i ctrl + v, ale chcę zrobić też trochę komentarza, a poza tym mam ostatnio sporo na głowie.

   Niemniej postaram się, żeby miało to ręce i nogi :)

   Usuń
 2. Cześć. Jestem właśnie z tych osób, które właśnie niedawno dotarły do Twojego bloga. Niedawno zacząłem inwestować na giełdzie i poszukuje wskazówek, które tutaj znajduję. Dzięki za Twoją pracę, którą wkładasz w to by blog istniał. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń