wtorek, 19 marca 2013

Analiza techniczna to wykres

11 komentarzy:

  1. Jak dla mnie mało sprecyzowany ten Twój fajny pomysł na zarabianie. ;) Mógłbyś to przedstawić na jakimś filmiku, podać przykład.
    Bo niby jak, nie zwracasz w tym przypadku na metody AT, np. jakies swiece?

    OdpowiedzUsuń
  2. Niedlugo beda szkolenia z klikania :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Cześć,
    moglibyście podać jakąś stronę, z której mógłbym ściągnąć historyczne dane na program metastock?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. http://bossa.pl/notowania/daneatech/metastock/
      http://stooq.pl/db/h/

      powaznie przemysl MetaStock (MS), Reuters (wlasciciel Equis) odchodzi od ulepszania softu, na rzecz sprzedazy danych, na dodatek zaczyna wprowadzac zmiany ktore utrudniaja korzystanie z zewnetrznych baz.. jesli tendencja bedzie zachowana MS skonczy jako dodatek do pakietow danych (mam nadzieje ze ta polityka ulegnia zmianie)

      Usuń
    2. Dzięki za linki. Jeżeli nie MetaStock to co byś polecił?

      Usuń
    3. przyjmujac kryterium ceny do jakosci oczywiscie Amibroker, wszystko jendak zalezy do czego ma ci sluzyc soft i od twojego zawansowania programistycznego.. nie ma jednego idealnego narzerdzia

      Usuń
    4. Tzn. jestem początkującym i szukam czegoś czym będę mógł analizować wykresy, nie koniecznie śledząc na bieżąco sesję.

      Usuń
    5. mialem na mysli jakiego rodzaju analizom / dzialaniom soft ma sluzyc (malowanie po wykresie, harmonic trading, systemy, analiza ilosciowa, handel algorytmiczny)..na poczatek Amibroker albo MS (do bazgrolow, prostych sysow i jako maszyna liczaca MS jest dobry).. nie ma jednego narzedzia, rozne softy maja rozne przewagi ;)

      z mojej strony wszystko, pozdro

      Usuń
  4. Witaj Humanisto
    Widzę, że dokonując analizy technicznej stosujesz na osi y skalę logarytmiczną. Natomiast Tomasz Jerzyk z DM BZWBK (jego analizy są dostępne na youtube) stosuje na osi y skalę arytmetyczną i to niezależnie od zakresu czasowego (jak wiemy w krótkim zakresie czasu obie skale są bardzo podobne. Rysując linie trendu, w obu skalach wyjdą nam one różne. Przykładem może byc tu wykres agrotonu i linia trendu spadkowego poprowadzona od szczytu na 44 zł w 2011r. Wedle skali arytmetycznej spółka już przebiła od dołu trend spadkowy, a wedle logarytmicznej jeszcze nie. Interesuje mnie twoje zdanie na ten temat, oraz powody które sprawiły ze stosujesz skale logarytmiczą .
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  5. Z jakiego programu korzystasz i jak go zdobyć ?

    OdpowiedzUsuń
  6. Trochę przesadzacie żeby używać Metastocka do "bazgrołów". Amibroker jako narzędzie za swoją cenę jest wystarczający i to również dla wielu profesjonalistów więc nie widzę powodu by przepłacać. Jeśli ktoś nie zajmuje się daytradingiem - polecam Fibotradera. Darmowy, intuicyjny i posiadający duże możliwości program. Jedyny minus polega na tym że trzeba sobie dane ręcznie ściągać do niego (intradayowe też się da).

    Odnośnie tematu skal - ja stosuję obie:). Tzn ogólnie arytmetyczną (zwłaszcza do pęku średnich, zniesień) a logarytmiczną jeśli jest mi potrzebna z racji charakteru wykresu spółki (duże wahania) - logarytmiczna sprawdza się lepiej na papierach groszówek i tych notujących duże skoki wartości w czasie (np EEX czy PBG). Linie trendu przez to rzeczywiście mogą przebiegać różnie. Ogólnie LT nie jest bardzo pewnym narzędziem z racji możliwości jej różnego kreślenia - trochę podobnie jak w przypadku trójkątów.

    OdpowiedzUsuń